Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeśli pragniesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Typowe posiłki są niezwykle obfite oraz niejednokrotnie zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie trochę, by odkryć, że są w istocie smaczne i godne paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi produktami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbasa.

restauracja z polską kuchnią Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, niemniej jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z fenomenalnego chleba i apetycznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o pionierskie smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w stereotypowej lokalnej kuchni?

Polish Cuisine in Krakow

W największym stopniu przeciętnymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić potrawy.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, można w niej też odnaleźć w samej rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem rozmaitych, w pewnych sytuacjach egzotycznych dań.
•    Prócz schematycznych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna oraz w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odszukać wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw oraz perfekcyjne polskie napoje oraz weselić się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *