Pasta czyli makarony

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Pośród wielu opcji, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, połączeń i spora dawka zdrowia.

Typowe włoskie potrawy

Typowemu Polakowi kuchnia włoska, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą i czasem z owocami morza. Podczas gdy włoskie gotowanie to też takie przysmaki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne włoskie posiłki

Makarony to podstawa włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wyobrazić sobie produkty których nie da się dołączyć do makaronu. włoskie jedzenie w Krakowie Owoce morza, dodatki mięsne oraz rożnorodne warzywa, sprawiają, że makarony nie mogą się znudzić.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska to cienkie ciasto oraz mała ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To również canelloni, gnocchi, ravioli oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- gorgonzoli, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *