ogumienie do rowerów duro

Motocykliści lub kierowcy różnorodnego rodzaju samochodów doskonale zdają sobie sprawę z tego, że aby móc cieszyć się swoim pojazdem podczas sezonu (czy to letniego, czy też zimowego), trzeba go słusznie przygotować. Sporo osób jednak nie stosuje bliźniaczej zasady względem rowerów, a to poważny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi własnego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

rower opona duro

Chociaż rower to nie auto ani motocykl, zatem lista prac, jakie powinniśmy wykonać w czasie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zadbać przed nawiązaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, zanadto luźny bądź też nadmiernie naciągnięty – należy go adekwatnie naciągnąć. Co więcej należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – oprócz sztampowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów wynajdziemy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W przypadku pęknięć lub przesadnego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie pragniemy przecież, żeby w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma gigantyczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wskutek tego należy sprawić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką warto sprawić luz nadrzędnych śrub konstrukcji roweru, a gdy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Ponadto warto uczynić szczegóły oświetlenia – chcemy jakkolwiek być widoczni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, które wypada wykonać przed pierwszą przejażdżką. Po zimie należałoby też rower dokładnie umyć oraz pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie poprawniej chroniony podczas całego sezonu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *