Ćwiczenia na mięśnie kegla

Coraz więcej kobiet, które rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne trudności z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

Nietrzymanie stolca po porodzie

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z dam decydowała się mówić o własnych kłopotach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Chwilowo jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. W większości wypadków u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha i kłopoty ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakże gigantyczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć wybitnie szybko po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym odpowiedniej, bowiem ćwiczenia przynoszą wtenczas lepsze rezultaty. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w trafny sposób kurczyły. Poza tym, bardzo istotną kwestią są także treningi oddechowe, które trzeba w następnej kolejności jak zazwyczaj powtarzać. Do tego, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest w szczególe damom, które miały więcej porodów. Są w stanie niemniej jednak z niej korzystać także panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niesłychanie ekspresowo zezwala ona powrócić do normy i czuć się przyzwoicie. Dużo pacjentek oświadcza, że dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub też dolegliwości bólowe. Lekarz ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także możliwość skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *